fb icon
ue1 top

Aktualności

Poprawność działania MZGK

     W czasie ostatnich 12 miesięcy – od czerwca 2014 r. do czerwca 2015 r. - Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej przeszedł 15 kontroli. Mieliśmy przyjemność gościć Inspektora Najwyższej Izby Kontroli, dwa razy przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy, dziewięć razy pracowników SANEPID-u. Kontrolę poprawności działania MZGK przeprowadził również Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Wydział Audytu i Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miasta Mysłowice. Trwa jeszcze kontrola Komisji rewizyjnej Rady Miasta.

     Wszystkie zakończone już kontrole dały rezultat pozytywny dla Zakładu. Nikt nie skarżył się na brak czy „ukrywanie” dokumentów. Jedynie pan radny Dariusz Wójtowicz na swoim blogu żali się, że otrzymuje dokumenty, „z których trudno cokolwiek wyczytać”, zarzucając nam, że bawimy się z nim „w kotka i myszkę”.

     To działanie bardzo charakterystyczne dla pana D. Wójtowicza. Można się było łatwo domyśleć, że do czegoś się będzie chciał przyczepić. Tylko do czego? Jako, że nie ma powodów, żeby cokolwiek zarzucić Dyrekcji MZGK, to wymyślił, że udostępnia się mu celowo dokumenty niewyraźne...

     Wyjaśniamy, że Komisja rewizyjna nie dostała do wglądu jedynie takich dokumentów, których nie wolno nam udostępniać, gdyż zawierają dane osobowe, teleadresowe lub informacje o wysokości zadłużenia naszych lokatorów oraz kontrahentów.

     Jak wszyscy dobrze wiemy, nie są to informacje jawne w rozumieniu Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Ani Dyrekcja, ani pracownicy MZGK nie zamierzają łamać prawa, po to, żeby zadowolić pana radnego...

 

A. G.

ue1

Utworzenie mieszkań socjalnych w Mysłowicach na terenie zdegradowanym

 

Wartość projektu: 1 132 412,76 zł


Wartość dofinansowania: 962 513,38 zł

 

Cel projektu: włączenie grup społeczności zagrożonej wykluczeniem zamieszkującej obszary peryferyjne i zdegradowane oraz poprawy jakości jej życia dzięki zapewnieniu dostępu do infrastruktury społecznej.

 

Planowane efekty: aktywizacja społeczna mieszkańców, poprawa warunków bytowych, zmniejszenie liczby mieszkańców zagrożonych wykluczeniem społecznym, aktywizacja osób niepełnosprawnych, pozyskanie dotacji na realizację projektu, zwiększenie wartości majątku w zasobach Miasta,  poprawa wizerunku Miasta jako dbającego mieszkańców, poprawa stanu infrastruktury w Mieście, wzrost wartości lokali.